Len také malé povolebné "pozastaveníčko"
Štvrtok, 13 Január 2011 20:39
Pred nedávnymi voľbami do obecných "parlamentov" a na primátorskú stoličku som permanentne počúval, čo vyslúžilí poslanci, primátori, či starostovia pre obec alebo mesto urobili.
No ... . Keby na tých postoch neboli oni tak by sa nerobilo nič?  Ak je to tak, tak majú pravdu. V tom prípade je to čiste iba ich zásluha. Za iných podmienok určite nie.
 Ale myslím, že predsa niečo sa by urobilo aj keby tam boli iní, no ale potom to nemôže byť iba ch zásluha. A keby tam boli iní urobilo by sa niečo iné. Určite. A keďže tam boli oni, v tom prípade boli v skutočnosti brzdou. A účinnou, pretože "to niečo iné" sa nezrealizovalo. A "toho niečoho", čo sa nepostavilo je podstatne viac ako toho čo sa zrealizovalo. Boli teda účinnejšou brzdou ako motorom.
 
No nechválil by som sa ...
 
Ba predsa: V minulom volebnom období som nebol ani primátorom, ani starostom ani poslancom. Bol som bežným občanom a v čase keď som bol na tejto "pozícii" sa v meste zrealizovalo presne to isté ako keď primátoroval pán XY (a koľko nás takých je). A čo keby som bol primátorom ja?  Koľko toho by som len potom mohol postaviť, zmodernizovať, opraviť?  Viete si to predstaviť?
 

Včera 21.05.2024 : Zita
Dnes 22.05.2024 : Júlia
Zajtra 23.05.2024 : Želmíra
Pozajtra 24.05.2024 : Ela

Z kraja POD DUKOLU