Taká malá príhoda: Investoval som euro.
Streda, 07 August 2013 19:11

Ja, a myslím, že nie len ja, konám občas automaticky. 

... a stalo sa, že som bol ako tisíckrát predtým v obchode. Pokladnička požiadala sumu, vytiahol som z peňaženky najbližšiu vyššiu bankovku, schmatol výdavok a aby som zbytočne nezavadzal, čo najrýchlejšie som vypadol preč od pokladne. Vonku, znova ako zvyčajne, ukladám "drobné" do peňaženky a len tak mimochodom kontrolujem správnosť výdavku. ... euro chýba. No... čo už? 

Ešte teraz si viem živo vybaviť situáciu, keď mi pokladníčka vydávala "drobné".  To euro tam bolo. Chybu som spravil ja.

Viem. Kto si neváži málo, veľa si nezaslúži. Napriek to nechávam tak.  

... uplynulo pár dni od spomínanej udalosti. To euro už mi vyfučalo z hlavy.  Znova som išiel nakupovať, znova som platil, znova tam bola ta istá pokladníčka, ale euro som tam už nenechal. Naopak. :) 

 Tá pani pokladnička (meno nieje dôležite, ale ja si ho budem pamätať do konca života) si na moju roztržitosť pamätala. ja som to euro nechal pri pokladni a ona na mňa s ním čakala niekoľko dní.  

 Mám euro a ešte navyše stretol som človeka. Iste uznáte, že to bola dobrá investícia. Tých eúr mám viac, ale ozajstných Ľudí nestretávam tak často. Nulové náklady a fantasticky výsledok. 

P.S: Od dnes to budem robiť úmyselne, ale nikomu to nepovedzte. Čo myslite? Skrachujem?   Ja som nabral toľko pozitívnej energie, že verím že nie.

 

 

 

 

 

 

Včera 19.04.2024 : Jela
Dnes 20.04.2024 : Marcel
Zajtra 21.04.2024 : Ervín
Pozajtra 22.04.2024 : Slavomír

Z kraja POD DUKOLU